Subiectul calitatii apei de la robinet este tot mai aprins in ultima perioada. Exista o tabara care sustine ca apa de la robinet este nociva si nu ar trebui consumata sub nicio forma, iar pe de alta parte, cealalta tabara sustine ca apa imbuteliata este de mai proasta calitate decat apa de la robinet.
